Projekt OPPI
Úvodní stránka
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj a Ministerstvem průmyslu a obchodu.
Projekt „New Shape“
Projekt „Vývoj psacích potřeb“
Evropský fond pro regionální rozvoj
Operační program Podnikání a inovace
Odkazy
Kontakty
Projekt „New Shape“
Dne 6.4.2010 byl Odborem implementace strukturálních fondů schválen projekt "New Shape" a dne 30.7.2010 bylo Ministerstvem průmyslu a obchodu vydáno rozhodnutí o poskytnutí dotace ve výši 2 664 000,- Kč ( reg. č. žádosti 4.1 IN03/328) v rámci Operačního programu Podnikání a inovace - prioritní osy 4. Inovace, oblasti podpory 4.1 Zvyšování inovační výkonnosti podniků, programu INOVACE - Inovační projekt - Výzva III na tento projekt.
Projekt „New Shape“ už ve svém názvu obsahuje hlavní myšlenku - nový tvar povrchu, v tomto případě povrchu dřevěné tužky.
Společnost Schwan-STABILO ČR, s.r.o. investovala zdroje do vývoje ergonomických dřevěných psacích potřeb s maximálním a edukativním psacím komfortem. Vznikla tak ucelená řada výrobků určená především pro děti, pro které je pastelka a grafitová tužka prvním kreslícím prostředkem.
Ergonomie držení těchto dřevěných pastelových a grafitových tužek je u výrobků svého druhu jedinečná, neztrácí se ani při upisování tuhy a následném hrocení tužek. Navíc v případě New Shape poprvé dochází díky speciálnímu tvaru k rozdělení na výrobky určené pro praváky a pro leváky. Rozvíjení motorických schopností kreslením a psaním u dětí praváků a dětí leváků činí z řady New Shape pilotní a technologicky průlomový výrobek.
Cílem projektu je zvyšování konkurenceschopnosti společnosti Schwan-STABILO ČR, s.r.o. prostřednictvím zavedení tohoto nového výrobku na trh a zvýšení efektivnosti jeho výroby.
Datum zahájení realizace projektu: 01.11.2009
Datum ukončení realizace projektu: 31.12.2011
Výběrové řízení
dodávka stroje na příčné frézování tužek - vyhlášené 6.1.2010
dodávka stroje na nanášení a sušení barvy a laku - vyhlášené 10.3.2010
přestavba stroje na 3stranný orientovaný potisk - vyhlášené 10.3.2010
dodávka sušící komory pro urychlení procesu schnutí máčecích barev - vyhlášené 10.3.2010
dodávka sušící komory pro urychlení procesu schnutí máčecích barev - vyhlášené 30.6.2010
dodávka souboru (sady) frézovacích nástrojů - vyhlášené 21.7.2010
dodávka etiketovacího stroje na automatickou aplikaci etiket - vyhlášené 3.2.2011
etiketovaci_stroj.zip
Projekt „Vývoj psacích potřeb“
Dne 10.2.2010 byl Odborem implementace strukturálních fondů schválen projekt "Vývoj psacích potřeb" a dne 11.3.2010 bylo Ministerstvem průmyslu a obchodu vydáno rozhodnutí o poskytnutí dotace ve výši 5 219 000,- Kč (reg. č. žádosti 4.2 PT02/275) v rámci Operačního programu Podnikání a inovace - prioritní osy 4. Inovace, oblasti podpory 4.2 Kapacity pro průmyslový výzkum a vývoj, programu POTENCIÁL - Výzva II. na tento projekt.
Projekt „Vývoj psacích potřeb“ je zaměřen na vznik vývojového oddělení, které se bude zabývat výzkumem, vývojem a inovacemi psacích potřeb.
Činnosti vývojového oddělení povedou k zavedení technologicky nových či zlepšení stávajících produktů, výrobních procesů a technologií při výrobě psacích potřeb.
Vývojové oddělení by mělo dle svých kapacit primárně sloužit pro vývoj psacích systémů na bázi dřeva, ale zájmem naší společnosti je také jeho angažování v oblasti vývoje systémů tzv. mokrého sortimentu, tj. popisovačů, zvýrazňovačů apod. s inkoustovou náplní.
Datum zahájení realizace projektu: 01.11.2009
Datum ukončení realizace projektu: 30.09.2012
Výběrové řízení
stavební práce na objektu firmy Schwan-STABILO ČR, s.r.o. - vyhlášené 19.5.2010
stroj na vývoj leštění a máčení tužek
stroj_na_lesteni_a_maceni.zip
stroj na vývoj obrábění
stroj_na_obrabeni.zip
stroj na vývoj technologie lepení sendvičů - zrušeno
stroj_na_lepení(zruseno).zip
laboratorní vytlačovací lis
laboratorni_vytlacovaci_lis.zip
homogenizační 3-válec - zrušeno
3valec(zruseno).zip
rentgenový analyzátor
rentgen.zip
stroj na vývoj technologie lepení sendvičů
stroj_na_lepeni.zip
homogenizační 3-válec
3valec.zip
Evropský fond pro regionální rozvoj
(ERDF - European Regional Development Fund)
ERDF je objemem peněz největším ze strukturálních fondů EU. Prostředky jsou určeny na investice do výroby vedoucí ke tvorbě nových pracovních míst a na investice do dopravní, vzdělávací, sociální a zdravotní infrastruktury. Podporuje rozvoj místního potenciálu (místní rozvoj a rozvoj malého a středního podnikání v problémových regionech), výzkum a vývoj a investice zaměřené na životní prostředí.
Cílem Evropského fondu pro regionální rozvoj je posilovat hospodářskou a sociální soudržnost v rámci Evropské unie vyrovnáváním rozdílů mezi regiony.
ERDF může poskytovat prostředky v rámci tří nových cílů regionální politiky:
·
konvergence;
·
regionální konkurenceschopnost a zaměstnanost;
·
evropská územní spolupráce.
Operační program Podnikání a inovace
(OPPI)
Operační program Podnikání a inovace je hlavním dokumentem Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, na jehož základě je České republice poskytována finanční podpora podnikatelům, a to jak ze zdrojů státního rozpočtu, tak z prostředků Evropské unie. Konkrétně z Evropského fondu pro regionální rozvoj, zaměřeného na podporu rozvoje a strukturálních změn regionů, jejichž rozvoj zaostává a hospodářská a sociální přeměna čelí strukturálním obtížím.
Operační program Podnikání a inovace navazuje na Operační program Průmysl a podnikání, který byl vyhlášen po vstupu České republiky do Evropské unie pro zkrácené programovací období let 2004-2006. Nový operační program byl vypracován Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR na období 2007-2013 v návaznosti na hlavní strategické dokumenty ČR (Strategie hospodářského růstu ČR, Strategie regionálního rozvoje, Strategie udržitelného rozvoje, Národní inovační politika, apod.). Je hlavním programovým dokumentem realizace politiky hospodářské a sociální soudržnosti v sektoru průmyslu a významným nástrojem realizace Koncepce rozvoje malého a středního podnikání na období 2007-2013 schválené usnesením vlády České republiky č. 392/2006. Operační program Podnikání a inovace byl schválen vládou 15. listopadu 2006 usnesením č. 1302/2006. Konečná verze z listopadu 2007 byla dne 3. prosince 2007 schválena Evropskou komisí.
Globálním cílem je zvýšení konkurenceschopnosti sektoru průmyslu a služeb a rozvoj podnikání, udržení přitažlivosti České republiky, regionů a měst pro investory, podpora inovací, stimulace poptávky po výsledcích výzkumu a vývoje, komercializace výsledků výzkumu a vývoje, podpora podnikatelského ducha a růstu hospodářství založeného na znalostech pomocí kapacit pro zavádění nových technologií a inovovaných výrobků, včetně nových informačních a komunikačních technologií.
K dosažení globálního cíle budou finanční prostředky v rámci operačního programu koncentrovány na vymezené prioritní osy, charakterizující jednotlivé specifické cíle tak, aby se na hospodářském růstu České republiky v budoucnosti podílely všechny regiony a byly rovněž potlačeny tendence sociálního vyčleňování určitých skupin obyvatelstva.
Specifické cíle
- Zvyšovat motivaci k zahájení podnikání, zintenzivnit aktivitu malých a středních podniků a vytvářet podmínky pro využití nových finanční nástrojů pro zahájení podnikání
- Zvýšit konkurenceschopnost podniků zaváděním nových výrobních technologií, zintenzivnit rozvoj informačních a komunikačních technologií a služeb pro podnikání
- Zvýšit účinnost užití energií v průmyslu a využití obnovitelných, případně i druhotných zdrojů energie (vyjma podpory spaloven)
- Posílit inovační aktivity podniků (zavádění inovací technologií, výrobků a služeb)
- Povzbudit spolupráci sektoru průmyslu se subjekty z oblasti výzkumu a vývoje, zkvalitnit infrastrukturu pro průmyslový výzkum, technologický vývoj a inovace, zefektivnit využití lidského potenciálu v průmyslu a zkvalitnit podnikatelskou infrastrukturu
- Zintenzivnit rozvoj poradenských a informačních služeb pro podnikání
- Vytvořit institucionální, technické a administrativní podmínky pro realizaci operačního programu
Specifických cílů je dosahováno pomocí podpory určitých oblastí v rámci speciálně vytvořených programů podpory. Prostřednictvím těchto programů se realizuje konkrétní podpora podnikatelských subjektů. Tuto realizaci zajišťuje kromě agentury CzechInvest také Českomoravská záruční a rozvojová banka.
Odkazy
- Evropský fond pro regionální rozvoj
http://ec.europa.eu/regional_policy/funds/feder/index_cs.htm
- Fondy Evropské unie
www.strukturalni-fondy.cz
- Ministerstvo průmyslu a obchodu
www.mpo.cz
- Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest
www.czechinvest.org
- Operační program Podnikání a inovace
www.czechinvest.org/podnikani-a-inovace
Kontakty
Ing. Zbyněk Jančúch - Controller junior
Schwan-STABILO ČR, s.r.o., Tovární 7, 381 01 Český Krumlov
e-mail:
zbynek.jancuch@stabilo.com
tel: +420 380 765 902, fax: +420 380 765 101
Aktualizováno:
28.05.2013